Jesteś tutaj

Cratloe Wood

W słoneczny dzień, których jest dość mało w Irlandii, można się wybrać na spacer do „Cratloe Wood” niedaleko Limerick. Znajduje się tam park, a w nim las i niewielkie jezioro „Cratloe Lake”. Obok jeziora znajduje się duży plac, oraz ławki przy których można śmiało grillować, lub posiedzieć i odpocząć. Dla wędkarzy atrakcją będzie samo jezioro, dla grzybiarzy, w sezonie grzyby.

Alejki są wylane asfaltem i nadają się jak najbardziej do biegania, na rolki czy rower. Jak ktoś lubi bardziej ekstremalną jazdę rowerem, to też znajdzie tam coś dla siebie.

Do "Cratloe Wood" można dostać się na dwa sposoby.

Jadąc z Limerick należy się kierować drogą N18 na Shannon, następnie skręcić w drogę R462 i kierować się wskazaniami brązowych drogowskazów, na których jest napisane bodajże „Forest Park”. Dystans z Limerick to około 15 km. (patrz mapka poniżej)

 

View Larger Map

Drugie wyjście jest bardziej "turystyczne", ponieważ przy okazji można zobaczyć panoramę Limerick, zatrzymując się przy "kuli". W tym wypadku mamy do przejechania około 17 km. Kierujemy się z centrum Limerick na Stadion Thomond Park. Na skrzyżowaniu przed stadionem skręcamy w prawo, następnie za stadionem w lewo i jedziemy pod górkę. W okolicy Glenagross skręcamy w lewo i jedziemy dalej wąską asfaltową drogą, po kilku kilometrach po lewej ukażą się nam anteny i tzw. "kula". Tam możemy się na chwilę zatrzymać, obejrzeć panoramę Limerick i jechać dalej w dół. Po pewnym czasie po lewej zobaczymy zatoczkę, gdzie możemy zaparkować samochód i iść na spacer do parku. (patrz mapka poniżej)

View Larger Map

Zdjęcia w Galerii Serwisu     Temat na forum

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer

Design Downloaded from free Drupal Themes | free website templates | Free Vector Graphics | Luxury Yachts.